Spurs győzelem a Juventus ellen

Harry Kane álomgóljával a Tottenham 3–2-re legyőzte a Juventust a Nemzetközi Bajnokok Kupája (ICC) felkészülési tornán.

Felforgatott kezdőcsapattal vágott neki a találkozónak mind a két együttes, a 30. percben Erik Lamela szerezte meg a vezetést a Tottenhamnek. Az argentin támadó a Gianluigi Buffonról kipattanó labdát kotort a hálóba az ötösről, ezzel a találattal a szünetben a londoniaknál volt az előny (0–1).

A szünetben mind a két csapat többet cserélt. A Juventus magasabb fokozatba kapcsolt – öt perc alatt fordított. Előbb az 56. percben Gonzalo Higuaín gurított a bal alsóba, majd négy perccel később Cristiano Ronaldo egy bal oldali beadás után lőtt futtából a bal alsóba. Sokáig nem örülhettek a torinóiak: a Spursben debütáló Tanguy Ndombele zseniális passzát Lucas Moura váltotta gólra alig öt perccel később.

Sokáig úgy tűnt, hogy tizenegyesekkel fog eldőlni a találkozó, de az utolsó percben Harry Kane káprázatos góllal zárta le a mérkőzést: Lucas Moura szerzett labdát a felezőnél tétlenkedő Adrien Rabiot-tól, ami után Kane a kezdőkörből emelte kapura a labdát, a kapujából kint álló Wojciech Szczesny hiába hátrált, nem tudott védeni (2–3).