A rendőrök szerda hajnalban elfogtak három, Ajka környéki férfit, akik osztrák családi házakba törtek be az elmúlt fél évben – közölte a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon csütörtökön.
Azt írták: a Veszprém vármegyei rendőrök a Burgerlandi Nyomozó Hivatal EGS Bevetési Csoportjával együttműködve fogták el a férfiakat.
Az elkövetők az elmúlt fél évben több családi házba, valamint a hozzájuk tartozó tárolóhelyiségekbe törtek be Ausztriában, és értékes vagyontárgyakat – köztük kismotorokat és kerékpárokat – vittek el.
A rendőrök mindhárom férfit előállították, majd üzletszerűen elkövetett lopás miatt gyanúsítottként hallgatták ki őket, az egyik, 33 éves tettest – aki ellen európai elfogatóparancs volt érvényben – pedig őrizetbe vették. A kutatások során a rendőrök több biciklit is lefoglaltak tőlük, melyeket a gyanú szerint Ausztriából hoztak el – tették hozzá.
A rendőrség nagy erőkkel keresi a társaság negyedik tagját, ellene európai elfogatóparancsot adtak ki – áll a közleményben.







