Josep Guardiola vezetőedző szerint a Manchester City jól reagált arra, hogy létszámhátrányba került az FC Köbenhavn vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, amelyben a gól nélküli döntetlennel biztosította továbbjutását.

“Nagyon jól kezdtünk, de aztán volt egy bő óránk, amikor kapaszkodnunk kellett” – utalt a BT Sportnak nyilatkozva arra, hogy Sergio Gómezt a 30. percben kiállították.
“Amikor nálunk volt a labda, okosan futballoztunk, megfelelően alkalmazkodtunk a helyzethez” – összegzett a katalán tréner, aki már előre is tekintett, amikor úgy fogalmazott: a Dortmund otthonában be kell biztosítaniuk a csoportelsőségüket.
A Manchester City mindössze másodszor játszott gól nélküli döntetlent a BL csoportszakaszában.
Jacob Neestrup, a koppenhágaiak vezetőedzője úgy vélekedett, hogy “ezen az estén 11 a 11 ellen is 0-0-s döntetlen lett volna – ez száz százalék”.
“Mindenekelőtt csapatteljesítmény volt ez” – szögezte le a keddi pontszerzést illetően az FCK.dk-nak nyilatkozva. – “Különösen az nyűgözött le, hogy milyen gyorsan tudtunk átállni 4-3-3-ról 3-4-3-ra vagy 5-4-1-re. Nagyszerű munka volt az edzői stábtól és a játékosoktól.”
Beszélt arról is, hogy a sérülteket fiatalokkal kell helyettesítenie, de az akadémiájuk Európa legjobbjai közé tartozik. Úgy fogalmazott: a csapat egyensúlyát az adja, hogy az idősebb játékosok higgadtak, a fiatalabbak pedig megragadják a lehetőségeket.
A City azzal biztosította be továbbjutását, hogy a Dortmund otthon 1-1-es döntetlent játszott a Sevillával, így utóbbi már nem érheti utol az angol csapatot. A hazai együttes gólját Jude Ballingham szerezte, ezzel ő a harmadik tinédzser játékos, aki négy egymást követő BL-meccsen a kapuba talált. Korábban ez Kylian Mbappénak és Erling Haalandnak sikerült.
A G csoportban a Manchester City tíz ponttal áll az élen, mögötte a Borussia Dortmund héttel következik. A Sevillának és a Köbenhavnnak két-két pontja van. A manchesteri csapat két hét múlva játszik Dortmundban.